ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8605132
*
nr 860 5132
Spegel
nutida, 150 x 90
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 20:49:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 15:28:31
1
600 kr
18/11 15:44:23
2
600 kr
18/11 15:44:43
2
700 kr
18/11 15:52:08
1
800 kr
18/11 17:31:38
3
1.100 kr
18/11 20:43:35
1
1.000 kr
18/11 20:44:14
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 860 5132
Spegel
nutida, 150 x 90
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/11 15:28:31 | 1 | 600 kr |
| 18/11 15:44:23 | 2 | 600 kr |
| 18/11 15:44:43 | 2 | 700 kr |
| 18/11 15:52:08 | 1 | 800 kr |
| 18/11 17:31:38 | 3 | 1.100 kr |
| 18/11 20:43:35 | 1 | 1.000 kr |
| 18/11 20:44:14 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



